SSL certifikat je postal nepogrešljiv element sodobnih spletnih strani, saj zagotavlja večjo varnost podatkov in prispeva k večjemu zaupanju uporabnikov. V nadaljevanju bomo pojasnili kaj je SSL certifikat in katere so njegove prednosti, predstavili vam bomo različne vrste SSL certifikatov in kako jih lahko pridobite.
Številna podjetja in posamezniki so svoje poslovanje in marketing preselili na svetovni splet. To pa pomeni, da se med strežniki in spletnimi brskalniki prenašajo tudi številne občutljive informacije, kot so osebni podatki, številke kreditnih kartic, transakcijskih računov in še mnogo drugega. Če želite poskrbeti za varnost vaše spletne strani, je SSL certifikat nuja.
Kazalo vsebine:
Kaj je SSL certifikat in katere so njegove prednosti?
Kot lastnik domene ste dolžni poskrbeti za varnost svojih uporabnikov in njihovih občutljivih podatkov. SSL certifikat je posebni varnostni certifikat na internetu, ki potrjuje, da je izbrano spletno mesto varno, hkrati pa kriminalcem preprečuje branje ali spreminjanje informacij, ki se prenašajo med spletnim brskalnikom in strežnikom.
Vendar pa večja varnost ni edina prednost, ki vam jo ponuja ta varnostni certifikat na internetu. Z njim boste zagotovili pristnost spletne strani in si s tem pridobili večje zaupanje vaših strank, prav tako pa boste dosegli višja mesta v rezultatih iskanja in s tem posledično poskrbeli za uspešneje poslovanje.
Vrste SSL certifikatov in njihova pridobitev
Sedaj, ko ste spoznali, kaj je SSL certifikat in katere so njegove prednosti, pa vam bomo predstavili še različne vrste SSL certifikatov, ki vam nudijo različne stopnje preverjanja in s tem posledično tudi varnosti. Med najbolj pogostimi so:
- razširjeni SSL certifikat, ki preverja domeno, lastika domene, podjetje in tudi državo;
- poslovni SSL certifikat, ki preverja domeno in podjetje,
- domenski SSL certifikat, ki preverja zgolj domeno.
Prvi korak za pridobitev SSL certifikata je, da se odločite, katero vrsto certifikata potrebujete. Za večino so dovolj standardni domenski SSL certifikati, medtem ko je za večja podjetje, kjer so prisotne finance ali zavarovalništvo, priporočljiva višja stopnja varnosti. SSL certifikate vam običajno ponujajo ponudniki spletnega gostovanja, pri čemer imajo običajno standardni certifikati veljavnost ena do dve leti, za dolgoročnejše rešitve pa so priporočljivi naprednejši SSL certifikati.
Drugo v isti kategoriji:
- Izberimo pravšnji naslov za spletno stran
- Digitalni ključ za večjo varnost spletne strani
- Kakovostno gostovanje spletnih strani
- Domena zaščiti tvojo blagovno znamko
- Hosting spletnih strani omogoča dostop do vaše spletne strani
- Spletni strežnik vzdržuje spletna mesta na internetu
- Virtualno gostovanje